SFKNová Ves
0:1
so 13. 4. 2024 16:00 @ N. Město na M., AGADOS Krajský přebor mužů, 19. kolo

Radek Blažíček před derby s Novou Vsí

NMNM - Tentokrát jsme si popovídali s kapitánem rezervy Radkem Blažíčkem. Vyzpovídali jsme ho z prohraného zápasu v Okříškách, či jak vidí velmi důležité derby s Novou Vsí.

Jak hodnotíš výkon týmu v prohraném zápase v Okříškách?
Náš výkon v 1. poločase byl tristní. Věděli jsme, že i když jedeme na první mančaft tabulky, tak soupeř nebude tvořit hru, ale spíš půjdou pod míč a budou čekat na naše chyby. Ovšem za naši bojácnost v rozehrávce a nedůslednost v soubojích nás hned v 2. minutě domácí hráči odměnili brankou. Bohužel naše reakce na to byla nulová a pokračovali jsme v nepřesnostech, nedůslednosti a nekomunikaci. To pokračovalo v podstatě celý první poločas, kdy jsme byli vlastně rádi za stav 3:0. Po poločase jsme nastoupili přece jen sebevědoměji, dostávali jsme se do nebezpečných prostorů. Hned v úvodu druhého poločasu jsme měli loženku, ale bohužel jsme ji promarnili. O pár minut později už jsme se přece jen radovali a cítili šanci zvrátit utkání. Chvíli to vypadalo, že bychom se mohli dostat na dostřel jedné branky, ale bohužel nám chyběla kvalita ve finální fázi, ale druhý poločas pro nás může být mírnou vzpruhou.

Čeká vás zápas s Novou Vsí. Čemu se vyvarovat, aby se neopakoval výkon z Oříšek?
Poslední dobou nám dělají problémy začátky poločasů. Je to dáno nějakou naší nekoncentrovaností, doufám tedy, že v derby o tomhle nemůže být řeč. Víme, v jaké se nacházíme situaci, jde o hodně. Potřebujeme tento zápas nutně zvládnout.

Jak hodnotíš svojí krátkou kariéru v Nové Vsi a jaké máš vzpomínky na tým a fanoušky?
Moje kariéra v Nové Vsi byla poměrně krátká. Strávil jsem tam pouhý půlrok a bohužel jsem tam také laboroval se zraněním. Ale i tak doufám, že jsem tam zanechal pozitivní stopu a tamní fanoušci na mě v dobrém vzpomínají.

Jak se chystáš na sobotní důležité derby s Novou Vsí?
Jako tým musíme rychle zapomenout na nevydařený zápas v Okříškách, vytáhnout si z toho jen to pozitivní. Dále potřebujeme kvalitně potrénovat a nastavit se v hlavách, že si jdeme pro vítězství. Pro mě osobně je teďka hlavně důležité dát se zdravotně dohromady. Bohužel v zimní přípravě mě trápily zdravotní problémy. Tyto problémy mně nedovolovaly a ani teď nedovolují poctivě se věnovat přípravě. Doufám, že už je to na dobré cestě a budu týmu zase platný.

Jaké jsou vaše očekávání ohledně taktiky a přístupu vašeho týmu v tomto derby?
Taktiku nechám na našem trenérském štábu. My hráči musíme v tu taktiku, kterou nám vymyslí, věřit a přistoupit k tomu maximálně zodpovědně. Víme za ty roky soupeření, kde má Ves silné a slabé stránky, zkusíme těchto znalostí využít. Každopádně jako vždy to bude boj o každý metr hřiště.

Jaký význam má pro tebe a váš tým derby proti Vsi?
Derby jsou pro nás vždycky trošku specifické, ale já osobně mám tyto zápasy nejraději. Hlavně s Novou Vsí, kdy vždy dorazí nespočet fanoušků, panuje dobrá a často i nevraživá nálada. Zápasy díky tomu mají větší náboj, a i když se spoustou kluků se osobně známe, tady se kamarádství úvodním hvizdem na devadesát minut maže.

Pozvánka na sobotní derby s Novou Vsí, kdy výkop je stanoven na 16:00 v NMnM.
Doufám a věřím, že i když je souběh derby se zápasem našeho A mužstva, dorazí do arény mnoho fanoušků a vytvoří nám vítěznou kulisu. My se jim za to vynasnažíme připravit derby se vším, co k tomu patří, a především pak s vítězným koncem, čímž jim vrátíme jejich důvěru v nás.