PelhřimovSFK
1:1(0:1)
ne 17. 3. 2024 15:00 @ Pelhřimov-tráva, MSD-D, 17. kolo

Z Pelhřimova jsme přivezli bod

Pelhřimov/NMNM - K nedělnímu zápasu jsme v pravé poledne odjížděli do Pelhřimova. Kde jsme odehráli 17. kolo divize. V podzimním utkání jsme domácím nasázeli pět branek, takže nám v odvetě měli co vracet.

Oba týmy zahájily utkání opatrně, s mírnou převahou domácího týmu. Nicméně první branku si připsala Vrchovina - v 25. minutě se po dlouhém autu z levé strany nepokrytý Duba dostal k míči a otevřel skóre - 0:1. Ve 36. minutě byl faulován na úrovni domácí střídačky Hotovec a domácí tak měli možnost zajímavé standardky. Dlouhý centr zamířil do vápna, následná hlavička již šla mimo bránu. Tři minuty na to měli hosté rohový kop, ale další gól z něj nevytěžili. Ve 41. minutě stejně tak nevyužita zůstala standardka domácích, Rajtmajerovu tvrdou střelu lapil gólman hostujícího celku.
Nástup do druhé půle měli lepší hosté, již ve 47. minutě zahrávali roh, hostující Šteffl odcentroval, pozorný domácí stoper Šimon však odhlavičkoval míč před sebe. Pelhřimovští mohli odpovědět v 51. minutě, to měli též k dobru rohový kop… vše skončilo odkopem hostujícího gólmana. Další rohový kop pro Pelhřimov přišel již 2 minuty na to – rozehrál jej Poul. K odraženému míči se dostal Fikar, přihrál jej Šimonovi, ten ale nabídnutou šanci nevyužil a pálil pouze nad bránu hostujícího kapitána Šmídy. V 67. minutě přišel v pořadí třetí rohový kop pro domácí tým. Závaru před bránou Šmídy domácí nevyužili, na zadní tyči číhající Rajtmajer na pěkný centr bohužel nedosáhl. Zaslouženého vyrovnání se Pelhřimov dočkal v 70. minutě, kdy se po dalším rohovém kopu trefil hlavou Šimon – 1:1. V 75. minutě ještě utekl po pravé straně Smejkal, poslal míč před bránu, bohužel hostující brankář byl u něj dříve než domácí útočníci. Pět minut před koncem utkání ještě vytáhl perfektní zákrok Leška, když střelu hostí vytáhl na roh. Body se tak dělily mezi oba soupeře.

(Zdroj: web FK Pelhřimov)

FK Maraton Pelhřimov – SFK Vrchovina Nové Město n/M 1:1 (0:1)
Branky: 70. Šimon – 25. Duba.
Rozhodčí: Jiří Pavlas – Ladislav Svoboda, Radim Holub
Delegát: Rudolf Volf