Související zápas

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
SFKPolná
3:1(2:0)
pá 2. 8. 2024 18:00 @ N. Město na M., 4. liga Moravskoslezská liga sk. D, 1. kolo

První zápas sezony jsme zvládli na jedničku

NMNM - Úvodní zápas sezony jsme zvládli. Na domácí půdě jsme přivítali Polnou, kterou jsme jasně přehráli a vítězství jsme si zasloužili.

SFK Vrchovina 3:1 (2:0) Slavoj Polná
Střelci:
 Švanda Tomáš, Sytař Petr, Duba Tomáš - Voráč Daniel

Sestava SFK: Šmída (K) - Švanda, Bača, Hekerle, Svoboda - Pulkrábek, Šteffl - Sytař, Partl, Jícha - Duba
Náhradníci: Dvořák, Hendrich, Chytrý, Boušek, Dobrovolný T., Mička (Brankář)

V základní sestavě se objevila jediná posila a to Marek Svoboda na pozici levého beka. V 1. minutě se Duba po dlouhém autu objevil sám před brankářem hostí, ale míč nezpracoval jak chtěl a nakonec ze šance nevytěžil nic. V 7. minutě Šteffl dlouhou přihrávkou vybídl Dubu, který pálil na zadní tyč, brankář hostí míč vyrazil před Sytaře, jeho dorážku vykopával kapitán hostí na brankové čáře. Ve 14. minutě, po rohu Šteffla, se dostal do šance Patrl, jeho střelu srazil obránce k Sytařovi, který hlavou prověřil hostujícího brankáře, ten ale ještě odolával tlaku domácích. V 19. minutě, opět po rohu Šteffla, špatně odhlavičkoval obránce hostí centrovaný míč, který se dostal k osamocenému Švandovi na malém vápně a ten se nemýlil - 1:0. Ve 32. minutě vypálil na hranici velkého vápna Šteffl, odražený míč se dostal k Sytařovi, který z hranice malého vápna s klidem uklidil míč na na zadní - 2:0.
Ve druhém poločase se přeci jen Polná zlepšila, už to nebyl fotbal jen na jednu bránu. I tak si domácí vytvářeli více zajímavějších situací. Střela Jíchy skončila rohem pro domácí, ten nakonec zakončil těsně vedle z hranice velkého vápna Svoboda. V 52. minutě se ve vápně uvolnil Pulkrábek, jeho střelu pod břevno brankář hostí efektivně zneškodnil na roh. V 82. přišel šok, bezbranná Polná vstřelila branku, kdy Hekerle našel místo spoluhráče útočníka Polné a ten se v tváří tvář Šmídovi nemýlil - 2:1. To vlilo Polné krev do žil a začala se více tlačit dopředu, zbývalo už jen 10 minut do konce zápasu, tak nebylo na co čekat. Díky tomu se v obraně hostí začali ukazovat větší okénka a toho se domácí snažili využít. Střelu Šteffla v 84. minutě vyrazil gólman Polné, míč se dostal k Pulkrábkovi, který byl ve vápně faulován. Pokutový kop ovšem Duba neproměnil, orazítkoval břevno a dal tak hostům šanci ještě zabojovat o bod. V 89. minutě fauloval Polenský Holub domácího Chytrého a po druhé žluté kartě se poroučel z trávníku. V nastaveném čase se domácí střelec Duba přeci jen dočkal, akci rozjel Pulkrábek na Bouška a ten naservíroval míč před prázdnou bránu Tomášovi - 3:1. Na 4:1 mohl zvýšit agilní Boušek, ovšem v samostatném nájezdu Polenského brankáře nepřekonal. Víc už oba týmy nestihli. Zápas byl v jednoznačné režii domácích, kteří si výhru svým výkonem zasloužili.

Lukáš Michal: Jsme rádi, že jsme zvládli vstup do soutěže. Byli jsme na zápas dobře připraveni, od úvodu jsme diktovali tempo utkání, vytvořili jsme si spoustu šancí, jen škoda, že jsme nebyli více efektivní v koncovce. V závěru jsme si vlastní chybou zápas trochu zkomplikovali, ale nepochyboval jsem o tom, že utkání zvládneme.

ŽK: 2:6, ČR: 0:1
Rozhodčí: Švehla Marek – Šíma Nikolas, Fabeš Roman
Delegát: Karas Petr
Hřiště: N. Město na M.
Diváků: 184

Hned v pátek 9.8. přivítáme na domácím hřišti v malém derby FC Velké Meziříčí. Zápas 2. kola začíná v 18:00h.