SFKPOLNÁ
1:4(0:2)
so 23. 3. 2024 15:00 @ N. Město na M., MSD-D, 18. kolo

Ostudný výkon proti Polné

NMNM - Pro Polnou začal zápas hororově, a to když hned ve 3. minutě musela po udělené červené kartě jít do deseti. Početní nevýhody se však nezalekla a hned čtyřmi góly rozhodla o výhře.

Na tohle utkání nebude Vojtěch Bradáč vzpomínat v dobrém. Zahrál si totiž pouhé tři minuty, když hned v úvodu viděl od rozhodčího červenou kartu poté, co po nákopu za obranu fauloval v dobré příležitosti domácího útočníka. Domácím z Vrchoviny se tak naskytla jedinečná šance hrát celý zápas přesilovku. Početní převaha však na hřišti nebyla znát. Pochopitelně se Polná více soustředila na obranu a na brejkové situace, nicméně byla nebezpečná i směrem dopředu. A to natolik, že už v 19. minutě šla do vedení, když chybu Šteffla na polovině hřiště využil Labaran, jenž poslal Jana Žilu do samostatného úniku a ten se v samostatném úniku nemýlil. - 0:1. A ve 31. minutě bylo na hostující straně ještě veseleji, když se podruhé v zápase prosadil Jan Žila a zvýšil tak na 2:0. Na druhé straně všechny střelecké pokusy zneškodnil Patrik Duba, do šaten se tak šlo za fantastického vedení Polné 2:0.

Domácí začali druhou půli ukázkově. Po skvěle sehrané akci se míč z pravé lajny dostal do vápna na volného Michala Skalníka, kterému stačilo jen nastavit nohu, aby dostal míč za záda Duby - 1:2. Drtivý tlak Vrchoviny se ale nekonal, Polná opět zabrala a byla ve zbytku zápasu více než vyrovnaným soupeřem. Myšlenky domácích na vyrovnání vzaly za své v 68. minutě. Prodloužený míč Voráče se snesl do vápna na nabíhajícího Khalida Baba Labarana a ten poslal Polnou opět do dvoubrankového vedení - 1:3. A aby toho nebylo málo, na konečných 1:4 upravil skóre Daniel Voráč a to překrásnou střelou z dálky, která se na cestě do brány ještě stačila odrazit od břevna. Po neskutečně bojovném výkonu tak bere Polná z tohoto duelu všechny tři body, a to i přesto, že celý zápas hrála v oslabení.