SFKBřeclav
2:0(0:0)
so 6. 4. 2024 15:30 @ N. Město na M., MSD-D, 20. kolo

Břeclav jsme doma přetlačili

NMNM - V sobotním odpoledni jsem přivítali Břeclav. Krásné počasí ovšem na fotbalové kráse moc nepřidalo. Břeclav hrála svižný fotbal s vysokým napadáním, který domácím nechutnal. A zápas se tak odehrával především mezi vápny.

Úvod zápasu byl opatrný. Břeclav hrála vysoký presink, který domácí težko překonávali. Pomáhali jsme si delšími přihrávkami, kterým chyběla přesnost. Za zmínku stojí pouze únik Partla, který byl ovšem zakončen slabou a nepřesnou střelou střelou. Ve 20. minutě Sytař průnikovou přihrávkou vybídl Šteffla, ovšem i jeho střele chyběla razance. Zbytek prvního poločasu se odehrál mezi vápny bez náznaků šanci a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.
Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji. Ve 48. minutě se před brankáře dostal Duba, ovšem míč dobře netrefil a hostující brankář vyrazil střelu na roh. V 66. minutě měli ojedinělou šanci hosté, a to když po tečované střele musel domácí Šmída vyrážet míč před osamoceným útočníkem Břeclavi. V 69. minutě se do šance dostal opět Duba, ale tentokrát neměl nabito ostrými. Jeho volej brankovou konstrukci o pár centimetrů minul. V 72. minutě padla první branka, Sádecký z levé strany odcentroval a  Sytař hlavičkoval s přispěním hostujícího obránce přesně do šibenice Fibingerovi branky, 1:0. Od té doby bylo na hřišti pouze domácí mužstvo, náročný herní styl z prvního poločasu si na hostujícím týmu vybíralo daň a postupně fyzicky odešlo. Střídání se domácím povedlo, když se o druhou branku v zápase postarali střídající Půlkrábek s Bouškem. První jmenovaný vyslal do samostatného úniku Adama, a ten si s chladnou hlavou poradil s brankářem Břeclavi, 2:0. Poté se již zápas jen dohrával. Tři body zůstaly doma a hráči tak trochu odčinili předchozí debakl s Polnou.

Branky: 73. Sytař, 84. Boušek
Rozhodčí: Fabeš Roman – Rosický Jakub, Svoboda Ladislav