SFKVelké Meziříčí B
2:0
ne 31. 3. 2024 15:30 @ N. Město na M., AGADOS Krajský přebor mužů, 17. kolo

B tým zvládl domácí zápas vítězné

Do prvního domácího zápasu v tomto roce B tým vstoupil dobře a tak všechny tři body zůstávají doma!!

Domácí po půli vedli

Ve Vrchovině aréně se hrálo okresní derby v rámci KP Vysočina. Od začátku měli více ze hry domácí svěřenci trenéra Němečka. Po deseti minutách po akci Michala Šmídy hosté zahráli v pokutovém území rukou a sudí nařídil zcela po právu pokutový kop. Michal Šmída nedal Invaldovi žádnou šanci a poslal domácí do brzkého vedení - 1:0. Po té chvíli se hra dostala do průměru, moc k vidění toho diváci neviděli. Hrál se fotbal bez šancí.

Domácí si vedení pohlídali

Druhá půle se vznášela ve stejné dimenzi. Fotbal nic moc a šancí bylo, jako šafránu. Obě strany měly po jedné velké šanci, ale skóre se neměnilo. Až po hodině hry se zprava rozběhl střídající Jelínek a jeho přesný přízemní centr našel na malém vápně Michala Šmídu, který z první po břevno dal pojistku svým druhým gólem - 2:0. Hosté poté zabrali, ale ani závary po slepených rozích nevedly k brance. Obrana v čele se Sáblíkem odolala a domácí si tak bez problému připsali další tři body do tabulky.

O pozápasové hodnocení se nám postaral hlavní trenér B týmu František Něměček:
Od začátku zápasu jsme měli mírně na vrch. Taky se to podepsalo hned v desáté minutě, kdy při střele hostující hráč zahrál rukou ve vápně a my kopali penaltu, kterou proměnil M.Šmída. Do konce poločasu jsme si vytvořili ještě pár slibných příležitostí, ale bohužel ve finálové fázi jsme nedokázali udržet klid na balónu. Akce Velmezu končily na dobrým výkonu golmana Sáblíka a tak jsme první poločas vyhrávali 1:0. Do druhého poločasu nastoupil mladíček J.Jelínek (ještě dorostenec) na pravou zálohu. Hostující obrana měla plné ruce práce s Kubovou maličkostí. V 66. minutě utekl po lajně a přesným stříleným centrem našel dobře nabíhajícího M.Šmídu, který se nemýlil a svým druhým gólem v zápasu zvýšil na 2:0. Poslední desetiminutovku jsme se ubránili tlaku hostů a tak výsledek 2:0 byl konečný a tři body zůstaly doma. Chtěl bych vyzvednout výkon hráčů, kteří nám přišli pomoct z áčka. Jinak děkuju klukům za bojovnost a týmovost.

SFK-B 2:0 (1:0) Velké Meziříčí B

Branky: 10. M. Šmída (p.) , 66. M. Šmída