RapoticeSFK
3:2
so 18. 5. 2024 16:30 @ Rapotice, AGADOS Krajský přebor mužů, 24. kolo

B tým doplatil na chyby

Rezerva po vlastních chybách zbytečně inkasovala, následně doplatila na neproměňování svých šancí, a proto odjíždí z Rapotic bez bodů.

Domácí po půli vedli

Hned v 8. minutě se Michal Šmarda prosadil přes chybujícího obránce svým důrazem a raketovým projektilem pod víko nedal gólmanovi šanci - 1:0. Převaha domácích se stupňovala, hosty však držel ve hře brankář Mička, když zlikvidoval několik dobrých příležitostí. I na druhé straně se však domácí nevyvarovali chyb a hosté mohli trestat. Dvakrát jim však včasným vyběhnutím zmařil možnosti domácí brankář. Po půlhodině hry se po rohu k odraženému míči dostal na hranici vápna Palát a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Na další gól se dlouho nečekalo. V 38. minutě se proháčkoval vápnem Durajka a střelou na zadní tyč zvýšil na 3:0.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhé půle domácí vstoupili lehkovážně, v domnění, že se nemůže nic stát. To však byl impuls pro naši rezervu, kdy jsme si vytvářeli slibné šance, které jsme nedokázali využít. Po úvodním tlaku se také přihlásili domácí, kteří v obřích šancích si dávali přednost nebo hledali to nejsložitější řešení, které většinou končilo za brankou. Poté konečně v 69. minutě přišlo snížení, když se po pravé straně prosmýkl Šmída a naservíroval Chodilovi krásnou gólovou přihrávku - 3:1. Poté domácí měli hluchou pasáž a ještě jsme dokázali snížit v 83. minutě na 3:2, kdy trestal Jan Šandera, a drama bylo na světě. Domácí se probudili včas a k dalším šancím už nás nenechali přičichnout. Utkání se poté dohrávalo a domácí si zkušeně závěr zápasu pohlídali.

FC Rapotice 3:2 (3:0) SFK Nové Město na Moravě B

Branky | 8. M. Šmarda , 29. A. Palát , 37. R. Durajka - 69. J. Chodil , 83. J. Šandera

FC Rapotice | T. Laš - D. Liusik, T. Válek (74. M. Dobeš) , P. Sobotka, T. Čech, M. Laš, P. Tesař (90. M. Matoušek) , A. Palát, M. Šmarda (91. M. Matoušek) , R. Durajka, D. Zahrádka

SFK Nové Město na Moravě B | J. Mička - R. Červenka (46. J. Jelínek) , V. Dobrovolný, M. Šmída, M. Sáblík (62. J. Chodil) , V. Veselý, R. Blažíček, A. Homolka (77. J. Šandera) , Š. Peňáz (83. F. Němeček) , M. Dvořák, J. Chytrý

ŽK: 68. T. Válek - 80. Š. Peňáz , 89. J. Šandera .