SpeřiceSFK
0:3(0:2)
ne 1. 9. 2024 16:00 @ Speřice, 4. liga Moravskoslezská liga sk. D, 5. kolo

Ani v pátém kole jsme nepoznali hořkost porážky

Speřice/NMNM - V 5. kole jsme zajížděli na půdu Speřic, kterým se ani v letošní sezoně příliš nedaří. Favoritem zápasu jsme byli jednoznačně my a to jsme taky potvrdili. Po 13. minutách jsme vedli 2:0 a najeli na úsporný režim neboť podzim bude ještě dlouhý.

TJ Dálnice Speřice 0:3 (0:2) SFK Vrchovina NMNM
Střelci: 7. Šteffl, 13. a 52. Jícha

A zápas začal z naší strany zostra, už ve 3. minutě Jícha vybojoval před vápnem soupeře míč, který postrčil Štefflovi, ten z prvního doteku posunul na Partla, z prvního doteku vypálil na přední tyč, ale brankář Švec byl na místě. První branka padla v 7 minutě, kdy si Šteffl akci na polovině hřiště rozjel narážek s Jíchou, poté s Dubou, který mu míč vrátil na hranici šestnáctky, tam z druhého doteku uklidil nechytatelně míč k tyči - 0:1. Ve 13. minutě našel dlouhým křižným pasem Patrl na velké vápně Jíchu, který si poradil s obráncem a poslal míč na vzdálenější tyč - 0:2. Ve 23. minutě našel Šteffl dlouhou přihrávkou rozběhnutého Jíchu, který před brankářem nahrál Svobodovi do odkryté brány, ten ovšem poslal míč jen do tyče. Do konce poločasu už byly pouze náznaky šancí z obou stran, otěže zápasu jsme drželi pevně v rukou a domácí jsme do souvislejšího tlaku nepustili.
Ve druhé poločase jsme viděli podobný obrázek jako v prvním, my drželi míč a soupeř běhal. V 50. minutě Boušek před vlastním vápnem vybojoval míč a posunul dopředu na Dubu, přihrávkou našel osamoceného Jíchu, ten si jesličkami poradil s obráncem a domácího brankáře přeloboval na velkém vápně - 0:3. Poté se zápas už jen dohrával, úmorné vedro nedovolovalo odehrát celých devadesát minut ve vysokém tempu a s přibývajícím časem docházela domácím trpělivost. Na hřišti se začalo více jiskřit což vyústilo v červenou kartu, kdy se v 58. minutě domácí Řežač ohnal po Pavlovi Partlovi a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Poté jsme již přešli do úsporného režimu a zápas již nenabídl velké šance. Popáté jsme tak zvítězili a zůstáváme s Velkou Bíteší neporaženi.

Sestava SFK: Šmída (K) - Bača, Hekerla, Švanda, Svoboda - Šteffl, Boušek (60. Sytař), Pulkrábek - Jícha (60. Chytrý), Partl (72. Starý), Duba (81. Dvořák)