Související zápas

SFK Vrchovina Nové Město na Moravě
SFKHavlíčkův Brod
2:0(0:0)
pá 23. 8. 2024 18:00 @ N. Město na M., 4. liga Moravskoslezská liga sk. D, 4. kolo

100% i po čtvrtém kole

NMNM - V pátek jsme ve 4. kole přivítali velice silný Havlíčkův Brod, který do nové sezóny výrazně posílil o útočníka Matěje Vopršala. Nás však začátek soutěže zastihl ve velice dobré formě, udrželi jsme nulu a k tomu vstřelili dvě branky.

SFK 2:0 (0:0) FC Slovan Havlíčkův Brod

Střelci: 64. Patrl, 89. Boušek
SFK: Šmída (K) - Bača, Hekerle, Švanda, Svoboda - Pulkrábek (65. Boušek), Šteffl - Jícha (90. Hendrich), Sytař (81. Dvořák), Partl - Dub
HB: Soukal, Pavlík (K), Peca, Trinh, Hloušek, Válek (88. Sikora), Cakl, Udržal (78. ČK), Novák (64. Bárta), Matulka (54. Vopršal), Pavlík

Ve prvním poločase gól nepadl, i když šance byly na obou stranách, ani jednomu celku se nepodařilo vstřelit branku. Centry hráčů Havlíčkova Brodu vychytával famózně brankář domácích Petr Šmída, který celkově odehrál pěkné utkání.
Ve druhém poločase už nastolili tempo domácí, začali tlačit na bránu soupeře a byli celkově akčnější. První gól zápasu se konečně povedlo vstřelit až v 65. minutě, když se na hranici šestnáctky rozhodl vystřelit Pavel Pártl. Díky špatnému postavení brankáře jeho střela na bližší tyč skončila v bráně a domácí tak mohli slavit. V 79. minutě ujely nervy Tomáši Udržalovi, když se rozhodl skopnout soupeře, za zbytečný zákrok okamžitě viděl červenou kartu. Přečíslení využijí hráči Vrchoviny až v 90. minutě, když se přízemní centr dostane k Adamovi Bouškovi, který druhým gólem ukončuje zápas.

Hodnocení trenéra Lukáše Michala: "Celkově slušný zápas. Jsem rád, že jsme udrželi vzadu nulu. První půle byla taková nemastná neslaná, bez vyložených šancí. Ve druhé půli už jsme individuálními průniky dokázali zápas zvrátit na svou stranu. Věděli jsme, že Havlíčkův Brod je kvalitní mužstvo, že dobře doplnili kádr a že mají ambice tuto sezonu. Nicméně jsme po dobrém začátku sezony chtěli tenhle zápas zvládnout. Vycházeli jsme z defenzivní činnosti, abychom nedostali gól, a čekali jsme na svoje šance, které přišly až ve druhé půli, když si Pártl navedl balón a prostřelil brankáře. Měli jsme protiútoky, které jsme potom na závěr potvrdili, a stanovilo to skóre. Klíč bylo dostat se do vedení, což se nám povedlo, takže druhý poločas se nám vyvedl. Druhý poločas už je vždycky takový uvolněnější. V těch prvních se nám moc nedaří, to musíme ještě zhodnotit. I s Velkým Meziříčím se nám první půle nepovedla, měli jsme špatný pohyb, teď to bylo podobné, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a měli jsme více šancí. Za výhru bych vyzdvihl brankáře Šmídu a střelce první branky Pártla."

Hodnocení trenéra Martina Slavíka: "Myslím si, že jsme byli svědky kvalitní divizní podívané, kterou rozhodl první gól . Určitě jsme měli opět velké šance a opět jsme to mohli být my, kdo vstřelí úvodní branku. Bohužel v úvodu sezóny si vybíráme všechny možné negativa od neproměňování těch nejvyloženějších šancí a ž po zdravotní indispozice hráčů. Toto vše nám k lepším výsledkům v úvodu sezóny samozřejmě nepomáhá. Je škoda, že různé absence dnes už 8 hráčů nám kazí velmi slušnou letní přípravu. My ale budeme makat dál a věřit, že se k nám zase fotbalové štěstí otočí čelem stejně jako tomu bylo v minulé sezóně," zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Slavík.

Rozhodčí: p. Bodeček - p. Šustr, p. Půček
ŽK 4:1, ČK 0:1